Vinařské akce pro veřejnost


Každý rok pro vás organizujeme folklórní akce, od komorních sklípků až po kulturní dům plný vínomilců. Dlouhodobě sbíráme dobré ohlasy a děláme vše proto, aby se nám i nadále dařilo zvyšovat úroveň místních vín při zachování našich tradic.

Výstava vín s ochutnávkou


Už čtvrtou dekádou vám přinášíme každoroční výstavu vín od místních vinařů. Několik set vzorků před výstavou ohodnotíme stobodovou stupnicí a seřadíme podle odrůd do přehledného katalogu. K ochutnání na vás čekají vína bílá, růžová, červená, sladká i nesladká… od frankovky až po muškát.

Výstava je neřízená a často i nezřízená 🙂 je jen na vás, jaké vzorky si budete chtít nachutnat, v jakém množství a pořadí.

I z těch nejmenších sklepů


Několik týdnů před termínem výstavy objíždíme i ty nejmenší sklepy vinařů a sbíráme vzorky k zařazení.

Díky tomu máte možnost ochutnat i skryté perly, kterých má vinař třeba jen desítky litrů a mimo jeho rodinu a přátele se tak malá šarže nedostane. Nejmenší slováčtí vinaři často nemívají ani etikety, nelahvují na archivaci a veřejně se nikde jinde tato vína neobjeví.

Vady vín a vždy něco navíc


Během výstavy zařazujeme dvě přednášky o vínech. Oblíbenou stálicí je degustace vín vadných, učíme zájemce rozlišovat nejběžnější vady, se kterými se můžete u vína setkat — od oxidázy až po myšinu.

Druhá přednáška je každý rok jiná, seznamujeme vás s novými odrůdami, s archivními nebo zahraničními víny nebo například ukazujeme rozdíly u jedné odrůdy od různých vinařů.

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek


Každé září se na dva dny promění centrum Uherského Hradiště na tržiště tradičných rukodělných výrobků ze Slovácka i okolí, městská muzea se otevírají veřejnosti, víno teče proudem a zpěv plní ulice. K vidění jsou kroje z více než 60 slováckých obcí, k ochutnání stovky moravských vín a k vychutnání tradic bohatý kulturní program.

Vinný stan


Ze Slováckých slavností je již téměř mezinárodní festival se zastoupením slovenských i českých vín. My pro vás vybíráme nejlepší vína ze slovácké vinařské podoblasti a přinášíme vám je každým rokem do vinného stanu na Masarykově náměstí.

Ve vinném stanu si tak můžete po celý den přechutnávat výběr více jak 40 vzorků z naší oblasti. Večer nám vždy ke zpěvu a tanci zahraje cimbálovka, to se to pak koštuje!

Otevřené sklepy v Sadech


Naši vinaři v jeden den nabídnou k ochutnání svá nejlepší vína, vinařské historky i diskuse o vinaření samotném. V patičce tohoto webu se můžete přihlásit k upozorněním na nové události a odměnou vám bude mapka sklepů k vytisknutí.

Pro více informací prosím nahlédněte do kategorie “Derflanské sklepy”.