Výstava vín s ochutnávkou



Už čtvrtou dekádou vám přinášíme každoroční výstavu vín od místních vinařů. Několik set vzorků před výstavou ohodnotíme stobodovou stupnicí a seřadíme podle odrůd do přehledného katalogu. K ochutnání na vás čekají vína bílá, růžová, červená, sladká i nesladká… od frankovky až po muškát.

Výstava je neřízená a často i nezřízená 🙂 je jen na vás, jaké vzorky si budete chtít nachutnat, v jakém množství a pořadí.

I z těch nejmenších sklepů


Několik týdnů před termínem výstavy objíždíme i ty nejmenší sklepy vinařů a sbíráme vzorky k zařazení.

Díky tomu máte možnost ochutnat i skryté perly, kterých má vinař třeba jen desítky litrů a mimo jeho rodinu a přátele se tak malá šarže nedostane. Nejmenší slováčtí vinaři často nemívají ani etikety, nelahvují na archivaci a veřejně se nikde jinde tato vína neobjeví.

Vady vín a vždy něco navíc


Během výstavy zařazujeme dvě přednášky o vínech. Oblíbenou stálicí je degustace vín vadných, učíme zájemce rozlišovat nejběžnější vady, se kterými se můžete u vína setkat — od oxidázy až po myšinu.

Druhá přednáška je každý rok jiná, seznamujeme vás s novými odrůdami, s archivními nebo zahraničními víny nebo například ukazujeme rozdíly u jedné odrůdy od různých vinařů.