10.3.2018: Výstava vín s ochutnávkou


Slavíme 20 let spolku, a tím také 20. ročník výstavy vín pořádané pod hlavičkou našeho spolku. Akce je to vždy veselá, s muzikou až do půlnoci a všemi vzorky vypitými. A letos jsme se rozhodli pro změnu.

Pozorujeme totiž, že vínomilci na našich akcích nejen degustují, ale i srovnávají a povídají si o něm. Každým rokem je vinařská veřejnost vzdělanější, o roste přehled a prokázaly to i letošní degustace během výstavy, kdy se všichni účastníci pěkně trefovali do černého!

 

Povídat nebo tančit?

Muzika na výstavě zpravidla začínala kolem desáté. Lidi si dál povídali a zatěžovali hlasivky, ale pořádně se neslyšeli. Kapelu to nebavilo a my jsme se často stali parketovými rozehrávači. Když už se lidé dostatečně cinkli a roztančili s námi, bylo po jedenácté — a o půlnoci jsme museli zavírat a vyhánět. Nicmoc.

Nikdo se na parket nehrne, tak vinaři roztancovávají (výstava z roku 2010!)

Nikdo se na parket nehrne, tak vinaři roztancovávají (archivní fotka z roku 2010!)

K našemu dvacetiletému výročí jsme chtěli změnit koncept. Zrušili jsme muziku, dorazilo méně lidí, zůstalo na výběr z více výherních vzorků až do konce, dalo se v klidu povídat a celý večer byl na pohodu. Akorát už jsme tyto změny nestihli předem vysvětlit a většina návštěvníků očekávala náš klasický scénář. Včetně našich spoluorganizátorů 🙂

Začalo to chřipkou

Nepovedlo se nám rezervovat kulturák na vhodný termín ke konci března, a tím se nám spustila plejáda problémů, které jsme navíc pořádně podcenili. Do cesty se nám postavily chřipky, dovolené na horách i vína — některá byla ještě týden před výstavou kalná.

Přestali jsme stíhat a týden před akcí jsme zjistili, že nemáme zařízené skleničky s potiskem a místní rozhlas, plakátky jsme nechali vylepit jen 5 dní před akcí. Takže se o tom spousta lidí nedozvěděla a ještě teď za námi lidé chodí, kdy že bude výstava vín.

Zpětné vazby byly dvojího typu:
a) záměr s klidnou výstavou a prostorem na povídání se vydařil
b) všechno jsme to posrali 🙂

Změna je potřeba

Nějakou změnu jsme už udělat museli, protože chceme výstavu posunout dál. Ale shodli jsme se, že tímto směrem ji posouvat nebudeme. Povídání o víně vyčleníme otevřeným sklepům, které jsou takto zamýšleny od začátku. A taky těm několika hodinám před tím, než začne muzika hrát.

Ale když už se tančí, má se tančit pořádně — na výstavě zkusíme otevřít dřív a zavřít až ve dvě v noci. Říkáte nám, že letos jsme to zvorali. A jedním dechem dodáváte, že se těšíte na další ročník. Moc si vážíme vaší podpory a máknem na tom, abychom vás nezklamali.

Jaromír Dvořáček,
Vinaři Sady

Další odkazy