10.3.2018: Výstava vín s ochutnávkou v Sadech


Pozorujeme, že víno nejen pijete, ale i srovnáváte a povídáte si o něm. Jste každým rokem vzdělanější, o víně máte přehled a prokázaly to i letošní degustace během výstavy, kdy se všichni účastníci trefovali do černého!

Povídat nebo tančit?

Muzika na výstavě zpravidla začínala kolem desáté. Lidi si dál povídali a zatěžovali hlasivky, ale pořádně se neslyšeli. Kapelu to nebavilo a my jsme se často stali parketovými rozehrávači. Když už se lidé dostatečně cinkli a roztančili s námi, bylo po jedenácté – a o půlnoci jsme museli zavírat a vyhánět. Nicmoc.

Nikdo se na parket nehrne, tak vinaři roztancovávají (výstava z roku 2010!)

Nikdo se na parket nehrne, tak vinaři roztancovávají (archivní fotka z roku 2010!)

K našemu dvacetiletému výročí jsme chtěli změnit koncept. Zrušili jsme muziku, dorazilo méně lidí, zůstalo na výběr z více výherních vzorků až do konce, dalo se v klidu povídat a celý večer byl na pohodu. Akorát už jsme tyto změny nestihli předem vysvětlit a většina návštěvníků očekávala klasickou zábavu. Včetně našich spoluorganizátorů 🙂

Začalo to chřipkou

Nepovedlo se nám rezervovat kulturák na vhodný termín ke konci března, a tím se nám spustila plejáda problémů, které jsme navíc pořádně podcenili. Do cesty se nám postavily chřipky, dovolené na horách i vína – některá byla ještě týden před výstavou kalná.

Přestali jsme stíhat a týden před akcí jsme zjistili, že nemáme zařízené skleničky s potiskem, místní rozhlas a plakátky jsme nechali vylepit jen 5 dní před akcí. Takže se o tom spousta lidí nedozvěděla a ještě teď za námi chodí, kdy bude výstava vín 🙁

Výborná facka k našemu dvacetiletému výročí spolku. A proto to příští rok uděláme ještě lepší než dřív!

Změna je potřeba

Starý způsob nevyhovuje, když už se tančí, má se tančit pořádně. Přemýšlíme, že povídání o víně vyčleníme otevřeným sklepům, které jsou takto zamýšleny od začátku.

Na výstavě bychom mohli zavírat ve dvě v noci, a tím by se dalo i pořádně vytančit a všichni by byli spokojenější. Co si o tom myslíte? Napište nám prosím další návrhy na naši novou FB stránku, diskusi vedeme v odpovídající události. Tak se přidejte.

Říkáte nám, že jsme to posrali. A jedním dechem dodáváte, že se těšíte na další ročník. Moc si vážíme vaší podpory a máknem na tom, abychom vás nezklamali.

Jaromír Dvořáček,
Vinaři Sady

Ke stažení